Zima v krkonoších

Nejlepší tipy na výlety v Krkonoších

Znáte krásnější místo na zemi, než jsou hory? Pokud do Krkonoš jedete poprvé nebo byste rádi objevili nová místa, prohlédněte si našich pár tipů na výlety v Peci. Kromě horských panoramat, výhledů a výšlapů vám doporučíme i dobrou boudu, protože jídlo je v horách druhá nejdůležitější věc hned po kvalitním vybavení.

Pec pod Sněžkou si zamilujete

Pec pod Sněžkou je oblíbené horské městečko, které se nejen v sezóně hemží horaly, sportovci i turisty. Není se čemu divit. Na první pohled vás okouzlí atmosféra městečka, na druhý pohled vás překvapí lyžařské středisko SkiResort Černá hora – Pec svými sjezdovkami i snowparky. Lyžování a snowboarding si v Peci užijete jako začátečník, ale i jako zkušený rider. To největší potěšení z hor na vás však čeká kousek výš, kam se vydáte na našich skialpech či snowbiku.

Vyrazte s naším vybavením do hor

Skialpy

Skialpy si získaly srdce mnoha horalů i kovaných lyžařů. Pokud jste na skialpech ještě nestáli, je nejvyšší čas zahodit zábrany či předsudky a vydat se na nich do Krkonoš. Veškerou skialpovou i lavinovou výbavu vám půjčíme. Také vám doporučíme dobrého průvodce. Nejoblíbenější trasy skialpinistů v Peci vedou přes Obří a Modrý důl.

Horské boudy v Peci

None

Jelení louky

Děčínská bouda - krásný pohled na Studniční horu nabízí posezení na Růžohorkách v Děčínské boudě, kde se zahřejete u kachlových kamen a klasickým krkonošským kyselem. Kromě horalských svačinek, jako jsou škvarkové placky, doporučujeme doplnit energii borůvkovými knedlíky. Na boudu se dostanete na kole i na skialpech. Skialpová trasa vede přes Velkou Úpu.

Lyžařská bouda - cestou z Liščí hory se posílíte v Lyžařské boudě poctivou českou kuchyní. Sílu vám dodají tradiční jídla, jako jsou svíčková nebo kachna. Klid a příroda jsou hotový balzám na nervy.

Výrovka - kdo prošel Krkonoše a nebyl na Výrovce, ten jako by tam ani nebyl. Bouda má svou dlouholetou historii, díky které získala nejen svůj název, ale i svého maskota. Jak asi správně tušíte, je jím výr. Proč tomu tak ale je, to budete muset zjistit sami. Cesta na Výrovku přes Čertovy schody je ideální trasou na výlety v zimě i v létě jak na elektrokolech, tak na skialpech či snowbicích. Z Výrovky pak vede krásná cesta na Rozcestí i na Luční.

Na Rozcestí - malá bouda překvapivě stojí na rozcestí. Cesta z Pece přes Výrovku je dostupná v zimě i v létě. A co je na Rozcestí tak výjimečné, co rozhodně musíte ochutnat? Jejich Krkonošskou borůvku, likér, který zahřeje.

Půjčovna vybavení

Kompletní vybavení
pro vaše aktivity

Vyrazit na projížďku na moderním a špičkově servisovaném kole bez starostí? To nemusí být sen – půjčte si kola, elektrokola a další sportovní vybavení pro letní aktivity u nás.